hraní,  já a děti,  zážitky

Stopy pod lupou a daleko hleď!

Dnes bych  Vám opět ráda ukázala něco málo z naší sbírky hraček, které se týkají, jak jinak, než přírody 🙂 Jedná se vlastně o 3 hračky, i když nevím úplně, zda je slovo „hračky“ to správné…no však uvidíte.

Naše Danielka za necelý měsíc oslaví své třetí narozeniny a mě se doma  tím pádem netrhnou dveře s balíky, které ukrývají různá narozeninová překvapení 🙂 Takový jeden přišel i dnes a já Vám ho hned zčerstva musela dát na blog, protože z něho mám ohromnou radost :D. V rámci dnešního tématu Vám ale představím i „hračku“ , kterou už máme chvíli doma, protože tu Dany dostala ke svátku 🙂

Dnešním velkým překvapením je tedy DALEKOHLED A LUPA LEBENHUK! 

 

 

Ano! Naše Danielka si k narozeninám, mimo jiné, přála dalekohled. Když jsem se ptala proč? „No přece potože ho má Vojtíšek“ (bratránek) 🙂 , zněla okamžitá odpověď. První moment mě naše malá objevitelka  pravda trochu zaskočila, ale rychle jsem se vzpamatovala a přikývla na souhlas, že to by šlo 🙂 No řekněte, lepší než nějaká blbina z reklamy na Déčku 😀 .

Asi týden jsem usilovně pátrala, co by nám nejlépe vyhovovalo. „Vojtíšek“, tedy můj milovaný synovec má opravdu dalekohled, moc pěkný a také celkem velký, ale protože je o trošku starší a hlavně silnější než naše Dany, má dalekohled odpovídající jeho potřebám, které zase bohužel nesplňují ty naše :). Takže stejný nepřipadal v úvahu …

Narazila jsem však na jiný, který právě ty naše splňuje dokonale. Je to binokulární dalekohled od americké firmy Levenhuk, která se specializuje na optické přístroje.

Je malý tak akorát, aby se vlezl do zvídavých dětských ruček, váží pouhých 270 g, takže jej snad každé dítko udrží a optiku má srovnatelnou s některými modely pro dospělé :). Dodává se s praktickou brašničkou a hadříkem na čištění.

Zvětšení je šestinásobné a tělo celého dalekohledu je pogumované, takže se mnohonásobně zvyšuje jeho odolnost :). No prostě nádhera!  A k tomu neuvěřitelná cena, která se pohybuje kolem pětistovky.

K dalekohledu jsem objednala zrovna i lupu, od stejného výrobce, kterou, myslím, využije také bohatě. Dany má teď na procházkách zálibu v různém pozorování kytiček, žížal a podobné havěti, takže s lupou to bude jistě ještě větší zábava :).

Zvolila jsem opět naprosto jednoduchou, lehkou variantu s osvětlením, které je spíše pro mě, abych konečně viděla, co mi to Dany v trávě zrovna ukazuje 😀 😀 😀 . Zvětšení je tady 4x a v malém kolečku 10x. Čočky jsou vyrobeny z  optického plastu, takže zase to u mě vyhrává praktičnost a větší odolnost 🙂 . A dostupnost určitě také, protože tuhle krasavici jsem koupila za 94 Kč.

Tak a dárek pro oslavenkyni od babičky byl na světě. Teď už jen ho pěkně zabalit a poputuje do babiččiny skříně, než přijde den D 🙂

Než ten den ale nastane, tak se spolu podíváme na MALÉHO ZOOLOGA, další naši novinku ze zvířecího světa.

Kromě toho, že na vycházkách pozorujeme různou faunu a floru, začala se Danielka zajímat o stopy. Strašně ji fascinuje to, že když nohou šlápne do bahna nebo do písku, zůstane tam po ní stopa 🙂 Tak postupně přišla na to, že nejen ona, ale všichni děláme stopy a hlavně zvířátka…. A tak se u nás z ničeho nic objevil malý zoolog 😀

Je to hra, která učí děti (3+) vystopovat zvířátka v přírodě podle toho, jaké za sebou nechávají stopy. A teď nemyslím jen otisk tlapky, ale také to, kde například zvířátka bydlí nebo čím se živí. 

Sada obsahuje 6 zvířátek, každé z nich se skládá jako puzzle ze 4 dílků. Na každém dílku se vždy pravidelně opakuje konkrétní zvíře, jeho stopy, jeho obydlí a jeho potrava.

V manuálu je pak podrobný popis zvířete se zajímavostmi, jako je např. to, že ježek má kolem 7000 bodlinek nebo že sova vidí 100x lépe než my.

Danielku hra moc baví, vždy si poskládáme všech šest zvířátek a hádáme, které stopy zvířátek jsme už v přírodě viděly a které ne. Ví, že jsme viděli srnčí stopy, stopy od koní, stopu králíka….ale stopy dalších zvířátek nám zatím chybí.

A tak když vycházíme z domu a míříme zrovna na kraj našich krásných lesů a luk, radostně  skáče a výská, že konečně uvidí tu stopu medvěda! Zatímco já se v duchu modlím, abychom ji nenašli :).

Přeji Vám všem krásné podzimní dny plné objevitelských zážitků!

Vaše Janka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *