jsme atopici,  osvědčená kosmetika

Moje silná opora v boji proti ekzému

S atopickém ekzémem bojujeme také pomocí kosmetiky. Ze začátku, bylo pro mě velice těžké si nějakou vybrat, ale nakonec vyhrála tato kombinace 🙂

Na vysoušení ekzému používáme: Sudocream, obyčejná zinková mast z lékárny, vitella ictamo, někdy také genciánovou violeť (klasická stará fialka 🙂 )

Na promazávání ložisek zase používáme: emolienční krémy od A-dermy Exomegy

Koupeme: Jen čistá voda bez chloru s použitím mycího oleje na vlásky a tělo opět od A-dermy 🙂

 

Po poradě s paní Věrkou, nám toto funguje opravdu dobře. U Danielky to začalo zabírat prakticky hned a vždy mi tyto přípravky pomohly, pokud se náhodou ekzém na chvilku vrátil (při nemoci atd.) Dnes je její ekzém v klidové fázi, tudíž se neobjevuje. Jen v případě nějaké stravovací chyby či přítomnosti větších alergenů ve vzduchu – což bylo shodou okolností toto jaro a byl to celkem mazec..

U Tomáška jsme na začátku. Ekzém se mu rozjel do akutních mokvajících ložisek, na které opět tyto přípravky zabírají, ale dalo by se říci pomalu. Moc nám  totiž neprospělo letošní extrémně horké léto, kdy mu ložiska neustále mokvala, protože se potil. Pak se mi podařilo ekzém zlepšit, ale po očkování minulý týden a k tomu bacil ve formě kašlu udělali  své a jsme zase na začátku. Mokvavé kruhové rudé skvrny na tvářičkách zkrotí jen genciánka. 

Po odloupání fialových šupinek nastupuje vždy sudocream, který se střídá se zinkovou mastí ráno a večer. Mohu říct, že zinek je fakt fajn. Krásně se po něm ta kůžička loupe a byť to pro nezasvěcené vypadá strašně, já z toho mám vždy radost, protože vím, že ekzém už je téměř poražen 🙂

Pouze v případě, kdy jsou ložiska opravdu silně zanícena a kůže se nemůže tak rychle vzpamatovat, používám i vitellu ictamo, která obsahuje kromě zinku ještě ichthyol působící právě protizánětlivě a antibakteriálně. Uvádí se, že účinkuje i proti svědění, což jsem ale u svých dětí nikdy nezpozorovala…Drbou se pořád 🙁 V tomto ohledu nám ale vždy pomohly fenistilové kapky.

No a poté, co zmizí veškerá zarudlá ložiska a ekzém vybledne, přistupuji k promazávání. Dřív ale opravdu ne! Jinak začne celý kolotoč nanovo.

Promazáváme zásadně emolienčními krémy od  A-dermyExomegy. K dostání jsou různá balení i různá provedení, jako mléka, krémy, co komu vyhovuje. Také lze vybrat zda je přípravek určen pro děti či dospělého nebo dohromady 🙂 Ke koupání dětí pak používám mycí olej od A – dermy, který nádherně voní a nemůžu si ho vynachválit. Dá se použít i na jemné dětské vlásky, má lehkou strukturu a s kapkou vody dělá pěknou mycí pěnu.

Na obrázku výše tedy vidíte naše emolienční mléko s pumpičkou a velké balení mycího gelu. Existuje i menší samozřejmě, ale to se mě nevyplatí kupovat, protože v tom koupu dvě děti 🙂

A teď něco málo ke složení a proč vlastně kosmetiku A-derma Exomega používám.

Základní složkou krémů, mlék  a olejů je  extrakt z výhonků ovsa Rhealba, který má pokožku zklidnit, zvláčnit a zabránit jejímu dalšímu vysušování. Toto mohu jen potvrdit. Opravdu je kůže po natření jemná a i po několika hodinách není  tak vysušená, jako je tomu, když děti natřu jiným krémem.

Co se týká mycího oleje, tak s tím jsem opravdu moc spokojena. Je to jediný přípravek , který mi pomohl při koupání mých dětí. Je opravdu jemný a hlavně šetrný k atopické pokožce, protože jedině s ním mi nikdy děti ve vodě neplakali…

Takže tady to máte, vše co používáme a co nám pomáhá a na co nedám dopustit! Pro atopiky určitě doporučuji!

Pro ty z Vás, kteří by chtěli něco podrobnějšího u této kosmetice a také informace o nových přípravcích od A-dermy mám dobrou zprávu, protože chystám další článek… Tak mě sledujte, ať Vám neunikne 🙂

PS: Na fotkách výše je ještě jeden krém, který jsem nezmínila a tím je známá Rybilka. Je určitě dobrá v boji proti ekzému, protože také obsahuje zinek a znám spoustu maminek, kterým moc pomáhá.

Mě bohužel pomoci nemůže, neboť nesnesu její typickou rybí vůni. Nedokážu tím své děti namastit.. Takže pouze osobní problém 🙂 , ale pokud na ekzém zabírá, doporučuji i Ribilku.

Vaše Janka

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *