8 komentářů

 • Hanka

  Chtěla bych moc poděkovat paní Janě za její ochotu mi odpovědět na všechny dotazy ohledně atopického ekzému naší dcerky. Reakce na dotazy byka okamžitá. Naštěstí u nás se jednalo o podchycení nemoci ve velmi raném stádiu, takže i její rady na léčbu zabraly téměř okamžitě. Pokud vás trápí atopický ekzém, určitě neváhejte se tady zeptat a věřím, že Vám pomůže tak skvěle, jako pomohla nám. Je to vše o stravě a doplňcích na podporu střev. Ač se zdá dieta že začátku složitá, rozhodně to není nic hrozného už díky tipů na vaření , které mi ochotně poradila a pomohly nám nasměrovat novou cestu stravování. Moc děkuji za pomoc .

 • Nikol

  S Jankou se známe velmi dlouho, a když mou dceru začal trápit atopický ekzém, hned jsem si vzpomněla na její webové stránky mamidivej.cz a článek, jak se svým synem proti této nemoci bojuje. U dcery se objevil atopický ekzém již kolem 4.měsíce věku. Růžové flíčky na tváři a předloktí (to jsem ještě nevěla, co to je a doktorka řekla jen „mazat“). Objevily se, pak zase ztratily a pořád dokola. V 10.měsíci se flíčky znovu objevily a na nich drobné puchýřky. Dostali jsme kortikoid Fucidin H. Po týdnu užívání puchýřky popraskaly a vše začalo mokvat a nešlo to zastavit. Jako bonus se osypala ještě kolem krku. To byl první moment, kdy jsem Janku oslovila a začala naslouchat (bohužel tehdy ještě ne dostatečně). Doktorka nás poslala na kožní, kde jsme dostali další 3 masti (na každou čast těla jinou), všechny se silnými kortikoidy (doporučení od 3 let věku). Mazala jsem týden a před očima se ekzém ztrácel. Samozřejmě neskutečná radost ze „zázračných“ mastí. Po vysazení, ani ne po 24 hodinách okamžitě zpět a jako bonus celé bříško, záda a nohy. Po celou dobu mi byla Janka oporou, neustále mi odpovídala na tisíce mých dotazů (a za to ti OPRAVDU MOC DĚKUJU).
  Důležité je, aby byla v pohodě máma (a za to vděčím hlavně Jance) , takže jsem se sebrala a začala bojovat. A jak? Oblečení máme pouze 100% bavlna, peru v Lovela, pak machání s trochou octa a pak ještě jedno máchání jen ve vodě. Plyšáky peru po 14 dnech. Koupání jednou týdně a velmi rychlé, ostatní dny rychlá sprcha s ne moc teplou vodou. Všechno jídlo si připravuju, nic nekupuju (krom mléka a rohlíků). Ze začátku měla dcera jen zelenou zeleninu. Pak jsem začala přidávat převařená jablka s hruškama, pak maso (všechny druhy libových), pak jsem zkusila rohlíķ, brambory, mrkev a postupně přidávám další. Je důležité přidávat potraviny pomalu, abyste odhalili případné potravinové alergie (dceři dost vadí jahody). Stále dávám dceři probiotika a večer fenistil kapičky, jak mi Janka doporučila. Dceru jsem natírala nejvíce sudokrémem a zinkovou mastí – jinak ničím. Tím jsme zastavili rozmnožení ložisek a možnost mokvání. Asi po měsíci, až byla kůže růžová a nevystouplá, jsme začali promazávat. Na zkoušku máme bezlaktózové mléko od Nutrilonu a dcera ho s chutí pije. (Osobně si ale myslím, že alergii na laktózu nemá, takže budeme za pár týdnů znovu zkoušet aktózu přidávat.) Stále máme narůžovělá ložiska na tváři a jedné ruce. Když jsou více viditelná, natírám je slabou kortikoidovou mastí Locoid, ale jen třeba od pondělí do středy a pak po zbytek týdne ne, abych tělo trochu zmátla. Jak píše Janka ve svém ebooku (a já se o tom přesvědčila sama), kortikoidy prostě neléčí, ale potlačují příznaky a pak se může stát jako nám, že vám ekzém vyskočí přesně na těch místech, kde jste kortikoidem nenatírali a bude to ještě horší..
  Janky ebook mi moc pomohl – hlavně teda dceři. Připravte se na minimálně několikatýdenní boj, beznaděj a měnící se projevy atopáku ze dne na den. Nejdůležitější je dostat atopák pod kontrolu a to se vám s Jančiným ebookem podaří.
  Hlavu vzhůru! Držím vám palce 😉
  A Jani, tobě ještě jednou velké DÍKY! :-*

 • Michaela

  Moc bych chtela pani Jane podekovat za pomoc pri reseni ekzemu u syna. Ihned jako prvni reagovala, kdyz jsem na skupince nahrala fotku syna s ekzemem, snazila se poradit, a kdykoliv jsem mela na ni nejakou otazku okamzite odpovedela.. Jeji ebook mi strasne pomohl srovnat si to vsechno v hlave a pustit se do boje.. Myslim, ze by mel byt vydan jako manual pro rodice, ktery se potykaji u svych deti s ekzemem,i kdyby to melo pomoci jen jedne rodine, stalo by to za to, protoze kdo to nezazil, nevi a ani nemuze si umet predstavit jake to je utrpeni.. Takze jeste jednou dekuji dekuji dekuji! Pokracujte dal, tohle ma smysl..

 • Zuzana

  Ďakujem Janke za ochotu pomôcť, za jej podporu, keď nám bolo najťažšie, vtedy som mala chuť schovať sa pred svetom ale Janka si tým prešla a vedela, že tak veľmi potrebujem povzbudiť a nevzdávať to a veriť, že bude dobre 🙂 a skúšať a skúšať čo nám zaberie, lebo každé dieťatko je iné a zaberie mi iná kombinácia obkladu, zdravej výživy, zelených potravín, mastičiek,…Ďakujem ešte raz Janka ❤

 • Hanka Dvořák Farkačová

  Janu znám od ledna 2019 a od té doby sleduji její práci s velkou hrdostí. Stačilo málo a z někoho, kdo hledal pomoc pro své děti se z Jany stala inspirátorka, která neúnavně pomáhá dalším rodinám. Má úžasný dar empatie a komunikace, velký cit pro etiku, neustále se vzdělává a posouvá kupředu. Velice Janu obdivuju za to, s jakou lehkostí a rychlostí dokáže konat a posílat dál radost a zdraví. Svým klientům se věnuje s velkým osobním nasazením.
  Pokud si nevíte rady s ekzémem a toužíte po někom, kdo s vámi bude v celém procesu den za dnem, vezme vás za ruku a provede jednotlivými kroky, nechte se vést Janou.
  Jani, je mi ctí s tebou spolupracovat a děkuji, že společně se mnou šíříš naději na úplné uzdravení!
  Pro své klienty jsi opravdový poklad.

  Hanka Dvořák Farkačová, autorka projektu Jak vyléčit ekzém, http://www.vylecit-ekzem.cz

 • Lucie Vítková

  Chtěla bych tímto Jance moc poděkovat za všechnu podporu a kontultace.
  Vždy odpovídala téměř okamžitě a měla pro mě užitečné rady a informace.
  Konzultace probíhaly zejména emailem a když jsem potřebovala, mohla jsem zavolat o pomoc.

  Janka mi poradila přesně které potraviny vynechat, jak v začátcích postupovat a vytrvat, abychom kvasinku zlikvidovali. Dala mi také vyčerpávající odpovědi při opětovném zařazování a testování potravin.

  Zbavit se atopického ekzému není otázka pár dní a někdy má člověk tentence klesat na mysli a ztrácet důvěru ve zlepšení. Janka nás ale vždy uklidnila a povzbudila, abychom vytrvali a věřili, že se vše zlepší!

  Rozhodně její konzultace doporučuji a jsem moc ráda, že jsem se pro ně rozhodla!! 🙂

 • Jana Juříková

  Děkuji Jance, za konzultace ohledně ekzému. Odpovídá opravdu bleskově a dokáže člověka povzbudit a nasměrovat správnou cestou. Bojovat s ekzémem je cesta na dlouhou trať a mít dobrého a obětavého průvodce je k nezaplacení.

 • Hana Trakalová

  Chtěla bych velmi poděkovat paní Jance za rady při léčbě atopického ekzému našeho syna. Než jsme se dostali až k ní, ekzém se za rad odborníků pouze horšil a horšil. Až po poradě s paní Jankou se začal konečně pomalu lepšit. K nezaplacení byla podpora především ve chvílích, kdy se ekzém třeba zhoršil při růstu zubů. Konzultovali jsme několikrát týdně pomocí fotek a posléze především ohledně zavádění potravin. Paní Janka nám také zapůjčila zavinovačky, když malého trápilo urputné noční svědění. Musím říct, že jsem měla konečně pocit, že problém řeším s někým, kdo tomu rozumí a když jsem se držela rad, bylo znát zlepšení. Jestě nemáme vyhráno, ale jsme na dobré cestě! Pro zatím Vám děkuji mnohokrát!!! Hanka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *